Kutyaélet - Angyalok négy lábon

Az új falkatag érkezése

Nagyon sok gazdi szembesül azzal a kérdéssel, hogy a már meglévő kutyusa mellé hogyan hozhatna a falkába egy újabb négy lábút anélkül, hogy ez problémát okozna. Felmerül a kérdés, hogy a korábban érkezett kutya hogyan fog reagálni, mi lesz a következménye és főként, hogy hogyan szoktassuk őket össze? Egy jól felépített falkában, ahol megvan a hierarchia és a gazdi a falkavezér, nem lehet probléma.

Mielőtt hazavisszük az új kedvencünket, mindenképpen tájékozódjunk az előéletéről. Kérdezzük meg a tenyésztőt vagy a menhelyi gondozókat, hogy a választottunk mennyire jön ki más állattal, milyen a természete. Kölyökkutya esetében nem kell tartanunk attól, hogy rosszul sül el, de örökbefogadott kutyus esetében, aki már idősebb mindenképp alaposan járjuk körbe a kérdést.

Emellett nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy felmérjük azt, hogy a saját kutyánk mennyire jön ki idegen kutyákkal, és mérlegeljük, hogy hogyan reagálhat arra, ha a saját területére érkezik egy új jövevény. Nagyon fontos, hogy jól szocializált legyen a kutyánk, tisztában legyünk azzal, hogy mennyire jön ki másik szuka vagy kan kutyussal. Ez utóbbit, mindkét kutya esetében ismernünk kell.

Ha meggyőződtünk arról, hogy nincs probléma és mindenki részéről zökkenőmentes lehet egy új kutyus falkába való érkezése, vágjunk bele. Az első találkozás során könnyebb lehet az összeszoktatás, ha egy semleges, az otthontól távolabbi helyet választunk. Egy kutyafuttató erre a megoldásra alkalmas lehet és minden esetben két ember szükséges hozzá. Ez a saját kutyánk terület féltése miatt szükséges, hisz ez egy kényes pont lehet.

Forrás: http://hirek.ma/hirek/ket-kutya-egy-csardaban-tanacsok-az-osszeszoktatasra

Biztonság kedvéért mindenképpen szájkosárral és pórázzal történjen az első találkozás. Kezdetben sétáljunk, mellettünk a kutya, és ha jól viselkednek, minden esetben dicsérjük őket, szóval, falatkával vagy akár klikker segítségével, ellenben ha morgás, vicsorgás vagy bármilyen nem kívánatos viselkedést látunk, azonnal tiltsunk. Nagyon fontos, hogy már a kezdetekkor megtanulják mit szabad és mit nem. Ha a séta már szépen megy, és nem látunk semmilyen agressziót egyik fél részéről sem, szépen lassan összeengedhetjük őket. A szájkosár még ebben az esetben maradjon, és hosszú póráz segítségével engedjük őket, hogy megszimatolják egymást, jobban megismerkedjenek, de minden esetben figyeljünk a testbeszédüket, a kommunikációjuk sokat elárulhat a gazdi számára.

Miután hazaérkeztünk, egy percre se hagyjuk őket egyedül. Mindig figyeljünk rájuk, de viselkedjünk természetesen, hogy azt érezzék ez így a normális felállás.

Ha elmegyünk otthonról, lehetőség szerint kezdetben zárjuk két külön helyiségbe őket.

A kutya előéletétől függ, hogy mennyi ideig tart az összeszoktatás, ami nem ritka esetben akár több hét is lehet. Mindig figyeljünk rájuk, lehetőleg ne hagyjunk elől játékot, etetőtálat, amin összeveszhetnek. Sétáljunk sokat együtt, és gyakoroljunk feladatokat, akár trükköket. Fontos, hogy sok időt töltsünk velük kezdetben, hogy minél jobban összeszokott csapatot alkossanak.

Ha kitartóak és türelmesek vagyunk, egy idő után igazán harmonikus kapcsolat alakulhat ki, és ha a falkánk új taggal bővül, az mind a gazdi, mind a kutyusok számára sok boldog pillanatot fog okozni.

Forrás: http://fidokutya.mindenkilapja.hu/html/18808874/render/olvasgato

Ha tetszett a bejegyzés és nem szeretnél lemaradni a következőről, akkor iratkozz fel heti hírlevelünkre, vagy kövess minket a Kutyaélet – Angyalok négy lábon oldalán, vagy a facebookon.

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!